Grudziądz: Zamiast prezentów na urodziny, pieniądze zbierają na sprzęt dla neurochirurgii

Zamiast prezentów na urodziny, pieniądze zbierają na sprzęt dla neurochirurgii

Ludzie sami postanowili składać się na nowoczesny sprzęt medyczny dla oddziału neurochirurgii grudziądzkiego szpitala. Są wśród nich byli pacjenci, ich rodziny i przyjaciele. Założyli stowarzyszenie.

Komuś możemy uratować życie

Kto sam przekonał się, że na uratowanie życia lub zdrowia ma wpływ aparatura medyczna, nie dziwi się, że ludzie sami chcą pomóc w wyposażeniu neurochirurgii. Właśnie na tym oddziale ratuje się pacjentów z poważnymi urazami głowy i kręgosłupa, ważącymi o życiu.

– Szpital czy miasto nigdy nie zdobędzie dość pieniędzy na potrzebny sprzęt w szpitalu – twierdzą członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania i Rozwoju Neurochirurgii i Osób z Urazami Układu Nerwowego w Grudziądzu – a nauka szybko się rozwija i aparatura jest coraz nowocześniejsza. Uznaliśmy, że warto zamiast na prezenty czy górę kwiatów na urodziny, imieniny lub inne okazje, pieniądze przeznaczać na składki. Kupujemy za nie sprzęt medyczny. Kwiaty zwiędną, prezenty nie zawsze są trafione i można się bez nich obejść. A świadomość, że komuś nowoczesna aparatura od nas uratowała zdrowie czy życie, jest naprawdę budująca. Kiedyś każdy z nas może jej potrzebować.
Nigdy nie wiadomo, co się może w życiu przydarzyć…

Więcej na pomorska.pl

Zobacz też:

Chcesz pomóc, dokonaj wpłaty na konto Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania i Rozwoju Neurochirurgii i Osób z Urazami Układu Nerwowego w Grudziądzu

PKO BP S.A. Oddział 1 w Grudziądzu

Nr  77 1020 5040 0000 6702 0103 5559

KRS 0000302533

Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.

Share This